Raadiopiirded

Koera raadiopiire on seade, mis võimaldab looma liikumist piirata ilma teda ketti või puuri panemata. Nii saab koer vabalt hoovi ulatuses ringi liikuda. Osadel juhtudel ei piisa koera ohjeldamiseks ka kõrgest aiast, kuna selle alt on võimalik läbi kaevata või leida mõni muu väljapääs. Seadet saab kasutada ka kohtades kus füüsiline piirdeaed puud...

Koera raadiopiire on seade, mis võimaldab looma liikumist piirata ilma teda ketti või puuri panemata. Nii saab koer vabalt hoovi ulatuses ringi liikuda. Osadel juhtudel ei piisa koera ohjeldamiseks ka kõrgest aiast, kuna selle alt on võimalik läbi kaevata või leida mõni muu väljapääs. Seadet saab kasutada ka kohtades kus füüsiline piirdeaed puudub täielikult. Raadiopiirde paigaldamine on oluliselt odavam ja kiirem kui aia ehitamine. Süsteemi peamisteks koostisosadeks on vastuvõtja, raadiosaatja ja maa-ala piirav juhe. Juhtmega piiritletakse lubatud liikumisala.

Seade võimaldab kaitsta ka territooriumile jäävaid alasi nagu näiteks lillepeenrad, aiamaa või bassein. Juhe monteeritakse olemasolevale aiale või ca 3cm sügavusele maasse. Suletud kontuuri formeeriv juhe ühendatakse saatjaga. Saatja kutsub esile juhtme juures nõrga jõudlusega raadiosignaali. Vastuvõtja, mis kinnitatakse koera kaelale reageerib raadiosignaalile ning annab lemmikule heliga märku, et ta on lubatud liikumisala piiril. Helisignaali ignoreerimisel ja edasi liikumise saab koer ebameeldiva impulsi (enamasti juhtub see mõned korrad koolituse alguses). Koer seostab helisignaali ja ebameeldiva impulsi ning hakkab seda edaspidi vältima (jääb lubatud liikumisala piiridesse).

Selleks, et koera raadiopiire kindlasti töötaks on vaja installeerimise järgselt lemmikut treenida. Õpetamiseks kuluv aeg on iga looma puhul erinev. Keskmine koolitusaeg on 1-2 nädalat. Internetist võib leida kommentaare, kus öeldakse, et neil antud süsteem soovitud efekti ei andnud. Alatasa on põhjuseks vähene või täielikult puudulik koolitus. Seega on väga oluline õpetamist oma tegevuskavast mitte välja jätta.

Vaata lähemalt

Raadiopiirded Siin on 10 toodet.

Kuvatud 1 - 10 kokku 10 tootest
Kuvatud 1 - 10 kokku 10 tootest