Raadiopiire koerale – kuidas valida sobilik?

Müügis olevate raadiopiirete valik on piisavalt suur, et valiku tegemisel segadusse sattuda. Antud materjal on koostatud selleks, et saaksite vältida uurimustööd, mis võib võtta tunde. Pärast antud kirjutise lugemist peaks olema lihtsam teha läbimõeldud otsus ja valida välja endale kõige sobilikum raadiopiire.

Kui teil tekib lisaküsimusi või soovite, et aitame teid valiku tegemisel helistage numbril +372 58253216.


Sisukord


Raadiopiirete valiku leiate vajutades siia.


Raadiopiirde valimine enda vajadustest/tingimustest lähtuvalt

 

 

Kuna raadiopiirete valik on suhteliselt suur, oleme oma tootevalikusse võtnud igast kategooriast parimad. Altpoolt leiate erinevate piirdesüsteemide mudelite kirjeldused ja neile sobilikuima kasutuskoha. Kirjelduste omavahelisel võrdlusel saate otsustada, milline on just teile sobivaim raadiopiire.

Märkus: D-fence 101 ja 1001 puhul on tegemist sama piirdesüsteemiga. Erinevus seisneb selles, et ühe komplekti juurde kuulub 100m juhet ja teisel juhe puudub. Sama kehtib mudelite d-fence 2002/202 kohta.

 

D-fence 202/2002 (DOGTRACE)

raadiopiire d-fence 202

Turul saadaolevatest kõige kaasaegsem ja arenenum raadiopiire, mis sobib nii väikse koduaia, kui ka suure füüsilise aiata kinnistu piiramiseks. Maksimaalne antennijuhtme pikkus on 2200m. Ainus seade, mis jääb tööle ka voolukatkestuse korral kuni 16 tunniks. Seadmel on võimalik seadistada eraldi nii korrektsiooniala, kui ka helisignaali ala laiust. Hoiatusalasse pikemalt „passima” jäämisel saab koer samuti korrektsiooniimpulsi. Selliselt puudub koeral võimalus pidevalt hoiatusalas viibides patareid tühjaks kulutada. Raadiopiire d-fence 202/2002 on sobilik suurtele ja väikestele koertele, kuna 8 astmeline kaelarihm võimaldab seadistada korrektsiooniimpulssi vastavalt koera suurusele ja iseloomule. Süsteemi kaelarihm on täiesti veekindel, mis võimaldab koeral sellega ka ujuda. Kaelarihm töötab CR2 tüüpi liitium-ioon patareil. Patarei on saadaval elektroonikapoodides. Patarei kestvus ca 6 kuud. Patarei vahetamise vajadusest annab märku rihmal olev patarei laetavuse indikaator. Saatjal on LCD ekraan ja puutetundlikud nupud.

Hind:

D-fence 202- 200eur

D-fence 2002- 210eur (100m juhtmega komplektis)

Garantii: 3 aastat.

 

 

D-fence 101/1001 (DOGTRACE)
koera raadiopiire d-fence 1001-101

Väga kindel, kvaliteetne ning parima hinna ja kvaliteedi suhtega raadiopiire, mis sobib ideaalselt kasutamiseks koos juba olemasoleva füüsilise piirdeaiaga või juhul, kui teil puudub võimalus/vajadus hoiatus- ja impulsi ala seadistada maksimaalselt laiaks (10m).

Maksimaalne antennijuhtme pikkus on 1200m, kuid juhul, kui teil puudub olemasolev füüsiline piirdeaed ja soovite juhet paigalda üle 500 meetri ning teil on suuremapoolne koer soovitame kasutada mudelit d-fence 202/2002. Seda põhjusel, et suur koer võib üritada piirdest suure hooga läbi joosta. Sellises olukorras on teil viimase mudeliga võimalus hoiatus-impulsi ala seadistada maksimaalselt laiaks (ca 10m või isegi enam). Nii laia impulsi ala puhul on koera „huvi/motivatsioon” väiksem piiret joostes ületada. Mudeli 101/1001 puhul hoiatus ja impulsi ala nii suures vahemikus seadistada ei saa.

Väiksema koera puhul või näiteks, siis kui koera kuut(või mõni teine koht, kus soovite lemmikul lasta liikuda) asub ala piirile/perimeetrile nii lähedal, et hoitatus ja impulsi ala ei saa seadistada väga laiaks võib eelnevat soovitus eirata. Mudelit d-fence 101/1001 saab edukalt kasutada ka suure koera, puuduva füüsilise aia ja pikema, kui 500m perimeetri puhul, kuid oleks hea omada „varu ressurssi” võimalikuks hooga ülejooksmise ennetamiseks.

Antud mudelil on samuti eraldi hoiatus- ja korrektsiooniala seadistamise võimalus ning patarei hoiatusalas tühjaks kulutamise vastane funktsioon. Süsteemil on 8 astmeline veekindel kaelarihm, mis sobib nii väikestele, kui ka suurtele raskesti alluvatele koertele. Rihmas on kasutusel CR2 liitium-ioon patarei kestvusega ca 6 kuud. Patarei vahetamise vajadusest annab märku rihmal olev patarei laetavuse indikaator. Patarei on saadaval elektroonikapoodides ning ka mitmetes kodukaupu müüvates kauplustes.

Hind:

D-fence 1001-150eur

D-fence 101- 160eur (100m juhtmega komplektis)

Garantii: 3 aastat.

 

 

Canifugue Small (NUM AXES)

raadiopiire väiksele koerale

Antud raadiopiire on mõeldud miniatuursetele koertele ja kassidele. Maksimaalne antennijuhtme pikkus on 800 meetrit. Kaelarihma kaal on kõigest 23g. Kaelarihmas on taaslaetav aku, mille kestuvus on 80tundi. Aku kestvuse parandamiseks saab rihma lihtsasti välja lülitada ajaks, mil lemmik seda ei kanna. Aku täis laadimine võtab aega ca 2 tundi. Antud mudeli kaelarihm on kaitstud vihma eest, kuid ujumas sellega käia ei saa. Aku laadimise vajadusest annab märku aku laetustaseme indikaator.

 

Canifugue Small- 220 eur (100m juhtmega komplektis)

Garantii: 2 aastat.

 

 

CLÔTURE E-FENCE (MARTINSYSTEM)

raadiopiirded koerale, ühilduv robotniidukiga

Kui teie aias niidab muru robotniiduk on see piirdesüsteem teie jaoks kõige sobilikum variant. Kui teistel süsteemidel võib esineda koos robotniidukiga kasutades anomaaliaid, siis antud mudel sobib kokku kõigi robotniidukitega. Maksimaalne juhtme pikkus on 1200m. Kaelarihm sobib nii suurtele, kui ka väikestele koertele. Rihm on veekindel ning 3 impulsi tugevusastmega. Kaelarihmas on kasutusel CR2 tüüpi patarei, mis kestab ca 1 aasta.

Hind: 299-eur (100m juhet komplektis)

Garantii: 2 aastat.

 

Canifugue Mix 2015 (NUM AXES)

koera elektrikarjus-canifugue mix 2015

Canifugue Mix 2015 on alternatiiv mudelile d-fence 202/2002. Sellel on enamik tipmudelile omaseid funktsioone. Võrreldes d-fence 202/2002ga puudub sel aku, mis hoiab saatja töös voolukatkestuse korral. Canifugue Mix 2015 süsteemil on võimalik kaelarihm välja lülitada magnetiga juhuks, kui soovite koeraga raadiopiirde alast lahkuda. D-fence piiretel tuleb rihm kaelast võtta või saatja välja lülitada. Rihma magnetiga väljalülitamise võimalus võib tunduda suure plussina, kuid selleks, et seda teha peate kaasas kandma väikest magnetit ning koer ei pruugi olla nõus piiret ületama rihm kaelas. Seega on lihtsam rihm kaelast ära võtta ning jätta see jalutuskäigu ajaks koju.

Erinevus d-fence 202/2002 ja canifugue mix 2015 vahel seisneb ka kasutatava antennijuhtme jämeduses (ristlõikepindala). Viimase puhul näeb juhend ette 0,52mm2 juhtme kasutamist kuni 800 meetrisel perimeetril ja 2,5mm2 juhtme kasutamist 800-2000m perimeetril. D-fence 202/2002 süsteemil on kasutatavad juhtme ristlõikepindalad järgmised: 0.75mm2kuni 400m kontuur, 1.5mm2 400-900m kontuur ja 2.5mm2 900-2200m kontuur.

Väiksema ristlõikepindalaga juhe on soodsam. Seega võib Canifugue mix 2015 tunduda juhtme hinnavahe arvelt soodsam/parem lahendus kuni 800 meetrise antennijuhtme korral. Märkamata võib jääda asjaolu, et 0,52mm2 juhet kasutades muutub antud mudelil maksimaalne hoiatus- ja impulsi ala laius pikkuse suurenedes oluliselt väiksemaks. D-fence 202/2002 puhul soovitakse seda aga vältida, muutes juhtme ristlõike pindala suuremaks juhtme pikkuse kasvades. Seega saab kasutada peenemat (väiksema ristlõikepindalaga) juhet ka viimasel mudelil pikemate lõikude puhul, kuid tootja soovitab süsteemi omaduste säilitamiseks kasutada jämedamat juhet. Jämedam juhe on mõnevõrra kallim, kuid ka tugevam.

D-fence piirete garantiiaeg on 3 aastat ning Canifugue piirete garantiiaeg 2 aastat.

Raadiopiire Canifugue Mix 2015 ei ole halb valik, kuid meie arvates on d-fence 202/2002 parem alternatiiv.

 

Canifugue Mix 2015  - 200eur (100m juhet komplektis)

Garantii: 2 aastat.

 


Raadiopiire, mida mitte osta

 

Eesti turul liigub Hiinas toodetavaid raadiopiirdeid, mille kvaliteet jääb alla igasugust arvestust. Levinumateks sellisteks toodeteks on w-227, pet fencing system 023 ja petbaby inground fence. Müüjateks on enamasti eraisikud läbi erinevate kuulutuste portaalide. Antud toodete puhul ei ole võimalik kindlaks teha isegi seda, kes/milline ettevõte on nad tootnud, kuna tootja andmeid pakendi/toote peal lihtsalt ei ole. Kuna tooted on väga ahvatleva hinnaga (vahemikus 40-110eurot) ning pildi järgi tunduvad need samasugused nagu kordi kallimad tooted, siis leidub neile ka ostjaid.

Esimese asjana torkab nende süsteemide puhul silma imepeenike juhe, mis on peaaegu juuksekarva jämedune. Kuna Hiina piirded kasutavad vasest juhtme asemel terasest juhet, on võimalik see suhtliselt soodsalt välja vahetada jämedama juhtme vastu.Kõige suuremaks probleemiks võib pidada nende süsteemide töökindlust. Täiesti reaalne on olukord, kus 10nest saatjast 5 „põleb läbi” esimese 10 minuti jooksul. Kaelarihma impulsi tugevus pole muudetav ja on enamasti liiga nõrk suuremate või kangema iseloomuga koerte jaoks. Kaelarihmad ei ole veekindlad ning nende patareid tühjenevad heal juhul ca paari nädala jooksul.

Põhjuseid, miks antud raadiopiirdeid mitte osta leidub veel. Hiina piire võib sobida hästi alluvale koerale, kuid suur praagi osakaal, garantii puudumine ja patareide kiire tühjenemine muudab antud toodete ostmise mõistlikuse küsitavaks. Tihti vaatavad Hiina piirete poole (peamiselt hinna tõttu) inimesed, kelle piirdesüsteemiga on midagi juhtunud (näiteks koer on kaelarihma ära kaotanud). Uus kaelarihm maksab rohkem kui poole võrra enam võrreldes uue Hiina piirde komplektiga. Pealegi pildi järgi on ju toode täpselt samasugune. Arvatakse, et kuna koer on juba raadiopiirdega harjunud (piisab ainult helisignaalist koera aias hoidmiseks), võib julgelt osta Hiina piirde. Koerad kipuvad piire katsetama ning kas siis tahtlikult või kogematta avastab ta tõenäoliselt varem või hiljem, et rihmast tulev impulss on liiga nõrk. Lisaks tuleb mängu ka Hiina piirde kehv töökindlus ning garantii puudumine.

 

Enamlevinud Hiina raadiopiirded:

hiina raadiopiirdedKokkuvõttev tabel

Kokkuvõttev raadiopiirete võrdlustabel on avatav pdf faili kujul siit.Loe lisaks:

Lisainfot saad hankida ka meie koostööpartneri kodulehelt www.raadiopiire.com